Lukovská jizva 2019

Je tady třetí ročník oblíbené oslavy garážového kutilství, závodu pro děti i dospělé, Lukovská Jizva 2019!

Celou akci odstartuje už ve čtvrtek 24. 10. 2019 tematická přednáška na téma zero waste a recyklace, navíc bude letos součástí programu startovní průvod kár celou vesnicí, takzvaná Jízda kárů, kde budou mít účastníci možnost předvést své kutilské výrobky širšímu publiku. Podrobné detaily a mapu průvodu zveřejníme před závodem.

🐎🐎🐎

PROSBA

Máš doma zbytečnosti, ze kterých jde vyrobit kára? Dej vědět (spolekzverinec@gmail.com), zbavíme tě toho…
– kočárky, trubky, dřevo na stavbu i na oheň…

Chceš se zapojit do příprav? Dej vědět, at víme kolik navařit jídla a piva…
– je třeba pomoct s výrobou kár, organizací závodu, stavbou šapitó, snězením občerstvení…
– sraz všech, co by se chtěli na akci jakkoli podílet je ve čtvrtek v 18:00 před hasičárnou, kde si řeknem, co by kdo mohl udělat… ale klidně se stav už dřív!

🐎🐎

PROGRAM:

Čtvrtek 24. 10. 2019

10:00 – 19:00 / Výroba kár před hasičárnů

Letošní jizva je pojatá jako kutilské sympozium. Přijďte si vymazlit svou kárku a zabojovat o příležitost vyhrát estetickou kategorii závodu –  vítězná kára bude vystavena se souhlasem tvůrce na největším českém setkání kutilů, Maker Faire Prague.

 

 

20:00 / Přednáška Zero Waste v hasičárně/ Bezobaláč Zlín  / POZOR změna času oproti plakátu

Zero Waste je přístup k životu, který usiluje o minimalizaci vzniku odpadu. Přijďte se inspirovat.

 

 

__________________________

Pátek 25. 10. 2019

10:00 – 19:00 / Výroba kár před hasičárnů

Letošní jizva je pojatá jako kutilské sympozium. Přijďte si vymazlit svou kárku a zabojovat o příležitost vyhrát estetickou kategorii závodu –  vítězná kára bude vystavena se souhlasem tvůrce na největším českém setkání kutilů, Maker Faire Prague.

 

20:30 / Přednáška Babetta a kus světa v hasičárně

Den před samotným závodem odstartují tradiční warm up večer tři domorodí lukovjané s tematickým promítáním Babetty na Lukovské Jizvě. Jak sami borci říkají: „Povíme Vám pár vtipných historek z Balkánu, promítneme krátký dokument a odpovíme na pár vašich otázek.“

__________________________

Sobota 26. 10. 2019

CÍL a zázemí: https://mapy.cz/s/295ju
START závodu a slavnostního průjezdu dědinou: https://mapy.cz/s/podanezofo

Moderátorka: Irena V. Knedlová

 

 

 

10:00 – 13:00 / Registrace, tréningové jízdy
13:00 / Jízda kárů – Slavnostní průjezd dědinů

V Lukovském zpravodaji byl při příležitosti Lukovské Jizvy 2019 publikována studie Jiřího Neděly o našem etnografickém výzkumu s názvem Jízda kárů, které se můžete 26. 10. s námi účastnit. Přejeme příjemné počtení (str. 20 a 21).

 

14:00 / Start Závodu

Pravidla samotného závodu se nijak nemění, opět se jedná o závod vlastnoručně vyrobených minikár, vozítek a povozů všeho druhu, kde jedinými pravidly jsou ochranná helma a hnací síla vozidla v podobě gravitace.

 

 

17:30 / Vyhlášení výsledků

 

 

 

 

 

12:00 – 17:30 / Soutěž o nejlepší Lukovský koláč

Výhra: Poukaz v hodnotě 500 Kč do Bezobaláče ve Zlíně

Na každé naší akci velice rádi angažujeme vás, nás, všechny, kdo jsou kolem. S Lukovskou jizvou je to jednoduché, neboť se zde realizují káry a další DIY projekty, nicméně ani letos nebude chybět angažování kulinářské, a sic Soutěž o nejlepší koláč. Minulý ročník si odnesla prvenství paní Vařáková a my už jsme velmi zvědaví, jak to bude letos!

 

18:30 / Divadlo – Honza Pták / Damúza

Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch a něco jako flašinet. Pro děti od 5 do 95 let. Inscenace vznikla jako semestrální práce studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze. Scénografie: Mária Kromárová. Hrají: Šimon Dohnálek, Daniel Horečný

 

19:30 / Harmonikářský battle, DJ’s

Stejně jako minulý rok, i letos se v rámci Lukovské jizvy uskuteční Harmonikářský souboj! Máš doma starou heligonku, nebo foukačku? Nebo znáš někoho, kdo toto hudební umění ovládá? Pošli ho 26. 10. 2019 do závodního stanu Lukovské jizvy. Utkají se tam jak místní legendy, tak noví vyzyvatelé. Další hudební nástroje vítány!

 

V průběhu / Dílna výroby transparentů

Letošní ročník jizvy je i oslavou 30. výročí od sametové revoluce. Ta bude sloužit jako inspirace pro tvorbu transparentů pro vaše oblíbené závodníky.

 

🐎

Akce se pořádá mimojiné za podpory Nadace Via – The Via Foundation v programu Živá komunita s přispěním Nadace JABLOTRON a NET4GAS.

🐎

Další info -> facebooková událost.
Ohlédnutí za loňským ročníkem -> Lukovská jizva 2018