O ZVĚŘINCI

Zleva: M. Petráková, J. Tomšů, L. Trantírková, J. Janča, V. Tomšů. Foto: J. Bartoš (Agosto Foundation)

Zvěřinec je kreativní spolek působící na Zlínsku, který má za cíl otevírat region uměleckým projektům zvenčí a zároveň podporovat lokální kulturní podhoubí. Pořádá koncerty, divadelní představení, workshopy, přednášky a zlínskému publiku tak zpřístupňuje současnou kulturní scénu. Spolek je členem Českého kulturního networku NOVÁ SÍŤ, který již řadu let podporuje umění a živou kulturu v ČR a usiluje o propojení regionů ČR s Prahou i zahraničím.

V současné době se Zvěřinec profiluje několika pravidelnými událostmi:

– koncertní platformou Zvěřinové nehody ve Zlíně,
sousedskými slavnostmi v Lukově (Slavnost na Bezedníku 2018, Slavnost v houští 2019 atd.);
– závody vlastnoručně vyrobených minikár – Lukovská jizva;
– podzimní open air kulturní událostí PoSvícení ve Zlíně;
– divadelně-hudební sezónu s podnázvem Vítejte v novém světě;
– oslavou současného folklóru – Folklóreček.

ZVĚŘINEC V MÉDIÍCH

ZVĚŘINOVÉ MEDAILONKY

Vendula Tomšů
Výtvarnice a divadelní scénografka. Na cestách po světě zjistila, že nejvíc ji to stejně táhne ke kořenům. Ve Zvěřinci je z lásky ke společnému setkávání, kvalitní kultuře a jedinečným zážitkům.

Jan Tomšů
Scénograf, hudebník, kutil. Vyznavač DIY a osobní odpovědnosti za svět kolem sebe. Zvěřinec je pro něj platforma k decentralizaci kultury a seznámení sousedů.

Jakub Janča
Produkční a eventový manažer, odchovanec olomoucké festivalové školy a nadšený cestovatel. Se Zvěřincem plánuje dostat Zlín na kulturní mapu nejen České Republiky.

Magdaléna Hruška
Manažerka v oblasti kultury. Luhačovjanka, co žije a působí v Olomouci. Přikládá velký význam kultuře a její roli pro rozvoj regionu, měst, společnosti a člověka a tak se zajímá o kulturní politiku a plánování na úrovni měst. Zvěřinec je pro ní prostředkem pro ožívání autentické, neglobalizované, výjimečné lokální kultury.

Lenka Trantírková
Muzejní pedagožka a paní učitelka výtvarky s přesahy do audiovizuální tvorby, které „DIY kultura“ dává díky Zvěřinci čím dál tím větší a větší smysl…

Klára Elšíková
Novinářka, spisovatelka, požitkářka. Zvěřinec je pro ni srdcovka a spojuje pro ni všechno, co má ráda – zábavu, kulturu a rodný Zlín. A taky výzvy, proto chce Zlín dostat na kulturní mapu Česka a ještě dál!

Ondřej Tomšů
medailonek se smaží…

Adam Koš
Hudebník, produkční, technik, který miluje hudbu a lokální umělce. Zvěřinec je pro něj cesta, jak gramotnost v rodném Zlíně a docílit bohatšího vyžití.

Klára Chlud
Italštinářka, herečka, píárko a socky pro ni nejsou sprosté slovo, milovnice DIY projektů. Zvěřinec pro ni představuje svěží dech v kultuře s velkým přesahem a nedá na něj dopustit.