O Zvěřinci

Zleva: M. Petráková, J. Tomšů, L. Trantírková, J. Janča, V. Tomšů. Foto: J. Bartoš (Agosto Foundation)

 

Zvěřinec je kreativní spolek působící na Zlínsku, který má za cíl otevírat region uměleckým projektům zvenčí a zároveň podporovat lokální kulturní podhoubí. Pořádá koncerty, divadelní představení, workshopy, přednášky a zlínskému publiku tak zpřístupňuje současnou kulturní scénu.

🐑

 

V současné době se Zvěřinec profiluje čtyřmi pravidelnými událostmi:

– koncertní platformou Zvěřinové nehody ve Zlíně,

sousedskými slavnostmi v Lukově (Slavnost na Bezedníku 2018, Slavnost v houští 2019);

– závody vlastnoručně vyrobených minikár – Lukovská jizva,

– podzimní open air kulturní událostí PoSvícení ve Zlíně.

🐑🐑

 

Zvěřinec byl zařazen na užší seznam potenciálních spolupracovníku legendárního projektu NOVÁ SÍŤ, která již řadu let podporuje umění a živou kulturu v ČR a usiluje o propojení regionů ČR s Prahou i zahraničím.

🐑🐑🐑

 

ZVĚŘINOVÉ MEDAILONKY

Vendula Tomšů
Výtvarnice a divadelní scénografka. Na cestách po světě zjistila, že nejvíc ji to stejně táhne ke kořenům. Ve Zvěřinci je z lásky ke společnému setkávání, kvalitní kultuře a jedinečným zážitkům.

 

Jakub Janča
Produkční a eventový manažer, odchovanec olomoucké festivalové školy a nadšený cestovatel. Se Zvěřincem plánuje dostat Zlín na kulturní mapu nejen České Republiky.

 

Magdaléna Petráková
Manažerka v oblasti kultury. Luhačovjanka, co žije a působí v Olomouci. Přikládá velký význam kultuře a její roli pro rozvoj regionu, měst, společnosti a člověka a tak se zajímá o kulturní politiku a plánování na úrovni měst. Zvěřinec je pro ní prostředkem pro ožívání autentické, neglobalizované, výjimečné lokální kultury.

 

Jan Tomšů
Scénograf, hudebník, kutil. Vyznavač DIY a osobní odpovědnosti za svět kolem sebe. Zvěřinec je pro něj platforma k decentralizaci kultury a seznámení sousedů.

 

Lenka Trantírková
Muzejní pedagožka a paní učitelka výtvarky s přesahy do audiovizuální tvorby, které „DIY kultura“ dává díky Zvěřinci čím dál tím větší a větší smysl…

 

Klára Elšíková
Novinářka, spisovatelka, požitkářka. Zvěřinec je pro ni srdcovka a spojuje pro ni všechno, co má ráda – zábavu, kulturu a rodný Zlín. A taky výzvy, proto chce Zlín dostat na kulturní mapu Česka a ještě dál!