HOREM DOLEM Provodov 14.–15. 6. 2019

Zvěřinec navázal spolupráci s multižánrovým festivalem HOREM DOLEM a zve na jeho letošní 10. ročník, který se uskuteční 14.–15. června 2019 v obci Provodov mezi Zlínem a Luhačovicemi – v krajině Vizovické vrchoviny:)

🐓🐓🐓

Festival Horem Dolem Provodov 2019: Od cimbálovky k Muše

 

Punková skupina MUCHA, studenti pražské DAMU a další umělci z celé republiky vystoupí na  východomoravském festivalu Horem Dolem. Dva dny plné kultury s nádechem punku i folkloru pro dospělé i děti odstartují v pátek 14. června.

Malebná obec Provodov nedaleko Zlína ožije jubilejním 10. ročníkem festivalu Horem Dolem. Ve dnech 14. a 15. června 2019 se zde publiku představí 12 projektů z oblasti hudby, divadla, filmu a mluveného slova.

Letos jsme se rozhodli udělat celý festival v šapitó na louce s krásným výhledem na obec i okolní krajinu Vizovické vrchoviny,“ říká Václav Zimmermann, zakladatel festivalu.

Všechny projekty letošního programu mě oslovily svojí originalitou a autorstvím. Když jsem je poznal, řekl jsem si, že právě tohle k nám patří. Jde nám o živou, performativní, nemainstreamovou kulturu. Proto zveme na Provodov účinkující z nejrůznějších regionů i oblastí kultury. Věříme totiž, že navzájem se máme čím obohatit,“ dodává Zimmermann.

Na multižánrovém festivalu Horem Dolem jde především o kontrasty. Proto se zde setkávají jak hudebníci z okolí Provodova (např. zlínští Šufunky gang, Avarom dnabseulb, místní dechová hudba Provodovjané, či cimbálová muzika Pazúr z Bystřice p. Hostýnem), tak projekty z celé republiky (Mucha z Brna, Tygroo z Prahy, jarmareční představení Zadlužená princezna z Hradce Králové nebo práce studentů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU).

Festival Horem Dolem vznikl v roce 2007 jako nezisková jednodenní hudební přehlídka kapel z blízkého okolí. Zájem o něj rok od roku rostl do té míry, že už druhým rokem probíhá po dva dny.

🐓

Festival pořádá student DAMU Václav Zimmermann ve spolupráci s občanským sdružením UnArt Provodov, p. s., a spolkem Zlínský Zvěřinec (Spolčení rodáků Zlínského kraje).

Vstupenky na celý festival je možné zakoupit v síti GoOut.cz.

Další informace o festivalu najdete na facebooku Horem Dolem.

🐓🐓🐓

 

Upoutávka Horem Dolem 2019 (1/2)

Hlavní město, hlavní tvář a hlavně MUCHA.

Zveřejnil(a) HOREM DOLEM Provodov dne Čtvrtek 4. dubna 2019

🐓

plakát Horem Dolem 2019